Stare drewno pełne harmonii

Sprzedaż starego drewna na wymiar

Jednym z największych trendów w ostatnim czasie stały się antyczne i klimatyczne pomieszczenia, a co za tym idzie? Oczywiście stare drewno na wymiar. Jest to jeden z najlepszych surowców, które zastosować można na wiele różnych sposobów. Na pierwszy rzut oka, nie jesteście w stanie stwierdzić czy jest ono stare, czy nowe. Jednak wizjonerzy starego drewna, są w stanie w nim zobaczyć historię i lata, jakie przeszło.

Delikatnie przypalane z widocznymi sękami i pięknymi słojami, dodaje tylko elegancji i specyficznego uroku. Stare drewno na wymiar to niewyobrażalny produkt dla projektantów wnętrz, koneserów sztuki i wielu przedsiębiorców. Z racji tego, że to materiał, którego niestety jest coraz mniej, jego cena wzrasta.

Jak wiadomo, tak antyczny materiał obecnie pozyskiwany jest w Polsce, tylko ze starych budynków. Zachodnie kraje, uciekają się jednak do pewnych sposobów, które mają na celu uniknięcia zjawiska, które spowodowałaby braki tego surowca. Dlatego powstają specjalne farmy, w których drzewa spokojnie dojrzewają.

Skąd pozyskiwane jest stare drewno?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, istnieją dwa sposoby pozyskiwania starych desek w Polsce.

  • Pierwszym z nich jest korzystanie z oferty firm, które oferują sprzedaż starych desek na wymiar. Kupowanie starych surowców jest niestety droższą opcją, jednak producenci i handlarze stają na wysokości zadania, aby stare deski na wymiar mogły służyć przez wiele lat.
  • Drugim sposobem  na pozyskanie, dobrej jakości drewna, jest rozebranie starych ruin. Można zaliczyć do nich, stodoły, spichlerze, czyli, po prostu nieużytki, w których znajduje się drewno, i to doskonałej jakości niewidoczne gołym okiem. Jest to tanie rozwiązanie, które przyniesie wiele korzyści każdemu.

 

Do czego może się przydać stare drewno?

Sprzedaż starego drewna na wymiar może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla każdego fachury. Z jego pomocą można wykonać przepiękne stoły, meble, ale również elewacje zewnętrzne. Odzyskane drewno można wykorzystać na wiele sposób.