01

Surowiec

Drewno z historią z natury

Drewno starzejące się naturalnie, opalane słońcem, moczone deszczem i suszone wiatrem, a wszystko to przez długie lata. Oto surowiec na którym pracuje Antik Holz.
Demontujemy go z największą starannością i poddajemy kolejnym procesom obróbki na terenie naszego nowoczesnego, stale modernizowanego zakładu.

02

Dostawy surowca

Zaufani dostawcy, pełnowartościowe produkty

Regularny dostęp do surowca jest zapewniony dzięki stałej, zaufanej grupie dostawców. Drewno trafia do jednego z trzech naszych magazynów na terenie Polski gdzie każdorazowo poddajemy surowiec dokładnej kontroli zanim trafi na teren naszej głównej produkcji.

03

Sortowanie

Wyselekcjonowane drewno

Dbamy o każdy detal, starannie selekcjonując drewno, ktore trafia do naszego magazynu z różnych zakątków Europy. Doświadczony, odpowiednio przeszkolony zespół  z największą dbałością selekcjonuje materiał mając na uwadze walory zewnętrzne, wysoką jakość materiału oraz rodzaj i ewentualne przeznaczenie. Wyłącznie starannie wybrane surowce są gwarancją najwyższej jakości docelowego produktu.

 
04

Ręczne wyciąganie gwoździ

Dbalość o szczegóły

Nasze deski, belki i elementy drewniane przechodzą przez ręce prawdziwych rzemieślników, by zachować ich naturalny urok i trwałość. Każda z nich jest ręcznie myta i pozbawiana gwoździ , za pomocą specjalistycznym detektorów. Dbamy o to aby nasz produkt był doskonały w każdym detalu.

05

Suszenie

Profesjonalna obróbka termiczna

Na życzenie klienta drewno poddajemy obróbce termicznej w naszej nowoczesnej suszarni. Nasza suszarnia oferuje nie tylko doskonałą wydajność suszenia, ale również dba o zachowanie unikalnego charakteru i uroku starego drewna. Stosujemy najnowocześniejszą i bezpieczną technologię suszenia, aby minimalizować ryzyko odkształceń, pęknięć czy utraty koloru drewna. Dzięki temu zachowujemy jego naturalny urok.

06

Przerób

Materiał jest przygotowywany i przerabiany wedle wyznaczonych parametrów na życzenie klienta

(możliwe wykończenia: sztorcowanie, pióro-wpust, heblowanie, szczotkowanie, suszenie).

Wykończenie desek jest kluczowym etapem w procesie przetwarzania drewna, które ma na celu nie tylko poprawienie ich estetyki, ale również zapewnienie wytrzymałości i trwałości.  Istnieje kilka różnych możliwych metod wykończenia desek, w zależności od pożadanego efektu i zastosowania. Oferujemy naszym Klientom następujące rodzaje wykończenia: sztorcowanie, pióro-wpust, heblowanie, szczotkowanie, suszenie.

07

Termin realizacji

W zależności od gabarytów zamówienie jest realizowane zazwyczaj w terminie do 2 tygodni – załadunki całosamochodowe. Dostępna również opcja ekspresowego przygotowania zamówienia – w sytuacjach kiedy klient potrzebuje szybkiej dostawy. Posiadamy dodatkowo stany magazynowe. Wysyłka możliwa w dniu zamówienia.

 

08

Dostawy i transport

Dostawa na terenie całej Europy

Rozumiemy, że różne projekty wymagają różnych ilości materiałów. Dlatego oferujemy naszym klientom dostawę zamówień już od 100 m2. Jesteśmy po to, aby sprostać Państwa potrzebom, niezależnie od rozmiaru Panstwa projektu. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem niewielkiego warsztatu, czy zarządzasz rozbudowanym projektem budowlanym jesteśmy gotowi dostarczyć Państwu niezbędne materiały w dokładnie takiej ilości, jakiej potrzebujesz.

Nasza firma posiada szeroką sieć logistyczną, która umożliwia nam dostarczanie towarów na terenie całej Europy. Dzięki naszemu doświadczeniu w transgranicznych dostawach, możesz być pewien, że dostarczamy towar z zachowaniem najwyższych standardów jakości i terminowości. Istnieje także możliwość odbioru towaru własnym transportem z naszego magazynu głównego w Polsce.