Deska podłogowa ze starego drewna

Drewniane podłogi - ponadczasowy trend


Drewniane podłogi to bezsprzecznie ponadczasowy trend, który króluje w domach już od wielu lat. Możemy zaobserwować wiele różnych stylów, które pojawiały się i znikały, to jednak drewno liściaste wciąż jest obecne. Jednak wcale nie oznacza, że podłogi z drewna wyglądają zawsze tak samo. Coraz to nowsze, chłodniejsze i większe kontrasty sprawiają, że mamy do czynienia z różnorodnymi podłogami drewnianymi.

Wiele osób posiada takie w swoich domach i decyduje się na ich renowacje, natomiast są osoby, które zrobią wszystko, aby w swoich nowych wnętrzach pozyskać deski podłogowe ze starego drewna. Jest to nie lada wyzwanie, ze względu na fakt, że stare drewno nie jest dość proste do kupienia. Dlatego ich atrakcyjność wzrasta jeszcze bardziej!

Podłogi z drewna, są dość często nazywane wiejskimi, ze względu na to, że można było je spotkać na wsiach. Obecnie stare deski podłogowe zyskują coraz większą popularność. Jeżeli mielibyśmy wziąć pod uwagę wszystkie trendy dotyczące podłóg, zaczynając od płytek ceramicznych po wykładziny, a następnie dywany, stare deski są najlepszym- rozwiązaniem na podłodze.

Stara deska na podłodze - duża funkcjonalność

Jeżeli mowa o funkcjonalności starych desek na podłodze, warto zwrócić uwagę na:

  • Korzystny wpływ na zdrowie. Stare drewniane podłogi, zapobiegają powstaniu alergenów przez antystatyczne właściwości, jakie posiadają.
  • Doskonała izolacja. Naturalne deski ze względu na swoją grubość, nie przewodzą łatwo ciepła. Oferują totalną separację desek od zimnego podłoża. Stare drewniane podłogi zapewniają doskonałą akustykę.
  • Duża trwałość. Stara deska na podłodze cechuje się dużą wytrzymałość na warunki zewnętrzne. Przewyższają w tej kwestii panele czy deski barlineckie.
  • Możliwość odnowy. Odnowiona podłoga przyciąga większą uwagę niż ta z nowych desek.

Podłoga, na której występują stare deski podłogowe, to rozwiązanie, które przyniesie wiele różnych opcji do wyboru pod względem materiałów, kolorów i wykończeń. Niezależnie od tego, czy chcesz poddać renowacji swoją starą podłogę, czy zaczynać od zera ze starymi deskami, warto najlepiej skorzystać z pomocy naszych pracowników. Oferujemy pomoc i radę w każdej kwestii związanej z tym antycznym materiałem. Sprzedaż starych desek podłogowych cieszy się ogromnym zaufaniem.

ANTIK - HOLZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, ul Urzędnicza 24, Kostomłoty Drugie, 26-085 Miedziana Góra

Otrzymaliśmy wsparcie na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr POPW.01.05.00-26-0012/20-00
w ramach działania 1.5 Dotacja na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Kwota dofinansowania 131.208,00