Stare drewno pełne harmonii

Stare deski po obróbce

Stare deski po obróbce to tak naprawdę produkty, pochodzące z wiekowych budynków jak stodoły czy spichlerze, ale również fabryk, które nie nadają do użytkowania. Dzięki firmom, które zajmują się ich obróbką, mogą zostać przekształcone w niewiarygodnie urokliwe produkty, które zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach podkreślą charakter wnętrz.

 

Stare drewno po obróbce - w czym tkwi jego wyjątkowość?

Właściciele drewnianych domostw, odczuwają ogromną satysfakcję z faktu, że w ich pomieszczeniach króluje jedyny w swoim rodzaju surowiec, jakim jest drewno. Lepszą wiadomość, może być tylko wykorzystania starego drewna po obróbce. W przeciwieństwie do innych materiałów urok drewna tkwi w jego wyglądzie a dokładniej starości. Odzyskane drewno ma swoje piękno i historię, której nie można niestety zobaczyć w nowym surowcu.

Sympatycy starego drewna po obróbce, dokładają wszelkich starań, aby znaleźć odzyskane drewno, które będzie stylistycznym wyrazem właścicieli, ale również ich domów. Sprzedaż starego drewna po obróbce wymaga więcej pracy niż tylko, odsprzedania go od właścicieli stodoły. Proces obróbki nie należy do najłatwiejszych, a wydobycie naturalnego wyglądu może zająć dużo czasu. Jednak jego wyjątkowość przyczyniła się do stworzenia przepięknych aranżacji we wnętrzu, ale również na zewnątrz budynku.

 

Warto wybrać stare drewno? - 5 powodów

1. Przyjazne dla środowiska

Stare drewno po obróbce nie było uprawiane na farmach, tylko kupione od właścicieli starych drewnianych budynków. Nie zostało ono ścięte, a zyskało nowe życie po kilkudziesięciu latach. Jest to bardzo ekologiczny proces, który należy promować.

2. Wiek

Żaden surowiec, nie posiada takiego charakteru jak drewno. Im starsze, tym jest bardziej atrakcyjnie. Stare drewno rosło w naturalnych warunkach i nie musiało walczyć o składniki odżywcze jak woda czy słońce, co skutkuje jego dużą trwałością.

3. Trudny dostęp

Sprzedaż starych desek po obróbce jest dość niszowym zawodem ze względu na kończące się zapasy starego drewna. Dlatego wybierają go jedynie prawdziwi sympatycy oraz projektanci i architekci wnętrz. Przez to jego koszt nie należy do najmniejszych.

4. Oryginalność

Obecnie ¾ przedmiotów, które kupujemy, jest produkowana masowo. Jeżeli chcesz mieć coś oryginalnego w swoim domu, warto postawić właśnie na stare drewno. To jedyny w swoim rodzaju produkt, ze względu na fakt, nieistniejących dwóch takich samych desek.

5. Większa wartość nieruchomości

Zastosowanie starego drewna, poskutkuje większą wartością nieruchomości. To bardzo ważna kwestia dla osób, które chcą sprzedaż swoje mieszkania.