Stare drewno pełne harmonii


Styl rustykalny, loft, shabby chic, eklektyzm i popularny ostatnio styl skandynawski — w każdej z wymienionych aranżacji stare belki drewniane to istny must have. Osoby, które chcą zrealizować jeden z projektów na wykorzystanie krokwi drewnianych — mogą to zrobić i to bez wsparcia projektantów wnętrz! Jak to możliwe? Wystarczy odrobina chęci, nieco kreatywności i belki drewniane z naszej oferty!

Sprzedażą belek drewnianych zajmujemy się od dłuższego czasu. Minęło już przeszło 20 lat, odkąd pozyskujemy ten cenny surowiec i dostarczamy go zarówno na Polski, jak i zagraniczne rynki, gdzie trafia w ręce osób obdarzonych szczególnym zmysłem estetycznym.

Stare drewno — ponadczasowa dekoracja

Stare drewno to produkt jedyny w swoim rodzaju, który setki zastosowań! Jeśli chodzi o wykorzystanie starych belek drewnianych, to najczęściej robi się z nich lampy, a także konstrukcje sufitowe.

Belki drewniane na suficie

Belki stropowe drewniane potrafią odmienić każde wnętrze i ze zwykłego obielonego pokoju uczynić designerską przestrzeń z ogromnym potencjałem. Drewno świetnie wpasowuje się w każdy styl i – co więcej – jest również łatwe w montażu.

Mocowanie belki drewnianej

Aby przymocować belki drewniane na suficie, wystarczy dokładnie zmierzyć przestrzeń, przyciąć belki w zależności od ich preferowanego rozmieszczenia, nałożyć na nie klej, przyłożyć do ściany, odpowiednio podeprzeć, (sprawdzając przy tym, czy klej się ,,zawiązał") i czekać. Po tym, gdy klej już wyschnie, należy zamontować belki poprzeczne. Jeśli między belkami powstaną szczeliny- można wypełnić je akrylem. To tyle i aż tyle. Krótka instrukcja dowodzi więc, że montaż starych drewnianych belek nie jest żadnym wyzwaniem — szczególnie dla osób, które posiadają pewne doświadczenie stolarskie, czy budowlane.

Belki drewniane — sprzedaż

Nie jesteś pewien, czy sobie poradzisz? Nasza firma prowadzi sprzedaż belek drewnianych i docina je na wymiar podany przez klienta. Po dokonaniu pomiarów możesz więc złożyć u nas kompletne zamówienie na belki drewniane na sufit, które będzie zawierało elementy dokładnie w takim rozmiarze, jaki uznasz za odpowiedni. Nasze belki stropowe drewniane to gotowy produkt, który nie wymaga żadnych przeróbek!

Lampa z belki drewnianej

W sieci jest mnóstwo rustykalnych lamp ze starej belki, które są piękne, ale… zdecydowanie za drogie, jak na użyte w nich materiały. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że drewniane belki użyte w masowo produkowanych lampach — nie są stare, a postarzane, co zdecydowanie wpływa na ich jakość. Samodzielne wykonanie lampy ze starej belki jest więc świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu można zyskać nie tylko piękny i unikatowy element oświetlenia, ale także sporo zaoszczędzić! Pora rzucić nieco światła na to, jak zrobić lampę ze starej belki!

Jak zrobić lampę z belką drewnianą?

Belka drewniana ze starego drewna z naszej oferty, którą dotniemy dla Ciebie gratis, a także kabel, oprawki, maskownice, sznurek, łańcuch, haki, wkręty, żarówki — to przedmioty, których potrzebujesz do stworzenia własnej lampy z belki drewnianej.

Najtrudniejszym momentem w trakcie montażu jest połączenie oprawek z kablami, dlatego osoby, które nie znają podstaw elektryki, powinny na tym etapie poprosić o pomoc specjalisty — po tym wystarczy owinąć kable sznurkiem, przymocować je wkrętami do belki, następnie przykręcić do niej haczyki i łańcuch, zamaskować kable i po podłączeniu — zawiesić lampę na suficie. Po tym można  już tylko cieszyć się oryginalną lampą z belki drewnianej w wersji DIY.

Wprawdzie, tylko kilka kroków dzieli Cię od Twojego nowego, lepszego wnętrza! Jeśli jesteś gotów na dobre zmiany — zapraszamy po belki drewniane ze starego drewna!

P.S. Pamiętaj, żadna imitacja belek drewnianych nie dorówna właściwościom naturalnego surowca!