Stare drewno pełne harmonii


Antk Holtz to więcej niż antykwariat budowlany. Co prawda, skupujemy drewno rozbiórkowe, aby przekazać je do dalszej sprzedaży, ale nim to zrobimy — poddajemy je gruntownej renowacji i przywracamy jego pierwotną jakość. Te usługi, zdecydowanie odróżniają nas od innych tego typu firm na mapie Polski i czynią z nas lidera w branży drzewnej.

Podobnie jak drewno, które ma rzekomo aż 30 tysięcy zastosowań, tak i stare deski z odzysku można przetworzyć zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami — adekwatnie do stylu i rodzaju pomieszczenia.

Jak można wykorzystać nasze produkty we wnętrzach? Odpowiadamy, na podstawie relacji naszych Klientów, którzy z naszych desek z odzysku stworzyli zaskakujące konstrukcje.

Stare drewno — projekty i produkty

Najpopularniejszym projektem, który można zrealizować przy wykorzystaniu starego drewna, są meble, a dokładniej stoły ze starego drewna.

Stół ze starego drewna

Duże, solidne, a nawet majestatyczne — urozmaicą wygląd każdego wnętrza, dodając mu stylu i surowej elegancji. Stół ze starego drewna sprawdzi się zarówno w pokoju gościnnym, jadalni, jak i gabinecie. To mebel, który docenią nie tylko starsi, ale również młodsi domownicy, którzy będą mogli odrabiać przy nim lekcje, czy kolorować. Stół ze starego drewna to jedyny taki mebel w domu, przy którym tli się rodzinne ognisko — warto więc zaprojektować go z rozmysłem, tak, aby należycie spełniał różne funkcje.

Zamierzasz złożyć stół ze starego drewna samodzielnie? Opracowałeś projekt i szukasz kogoś, kto da Ci fachową poradę i wesprze Cię w realizacji? Powołaj się na nas! Pomożemy Ci dobrać odpowiedni typ drewna, przytniemy deski na wymiar i zabezpieczymy je specjalnym impregnatem termicznym, dzięki, któremu drewno zachowa swoje naturalne piękno na dłużej.
Gdy będziesz miał już wszystkie potrzebne elementy — samodzielne złożenie stołu ze starego drewna nie sprawi Ci trudności!

Półki ze starego drewna

Bez względu na to, czy jesteś mólem książkowym, czy po prostu masz dużo pamiątek z wakacji, które chcesz wyeksponować — półki ze starego drewna to dobry pomysł na aranżacje ściany.
Półki ze starego drewna można zamontować w salonie, sypialni oraz w pokoju młodzieżowym. W zależności od zastosowania na półki można wykorzystać zarówno deski, jak i belki, a także deski z bala, bądź typowe deski meblowe z olchy. Oferujemy gotowy produkt na półki ze starego drewna, które oczyścimy z gwoździ i wyheblujemy. Po odbiorze — możesz od razu zamocować je do ściany!

Podłogi ze starego drewna

Podłoga z naturalnych desek z odzysku, które zostały pozyskane podczas rozbiórki, odmieni każde wnętrze. W naszym bogatym asortymencie posiadamy prawdziwe deski podłogowe z drewna świerkowego, jodłowego oraz sosnowego, które modyfikujemy w zależności od potrzeb klienta. Nasze deski z odzysku są niepowtarzalne — i to w przenośnym i dosłownym znaczeniu — każda z nich pochodzi z innego miejsca i kryje w sobie inną historię. Stare deski podłogowe, które oferujemy, zostały oczyszczone, odnowione i wysuszone w specjalnych komorach ciśnieniowych, co zapobiega powstawaniu szkodników. Nabywając stare deski podłogowe od Antik Holz, możesz być pewien, że produkt jest w 100% autentyczny, certyfikowany i… będzie służył nie tylko Tobie, ale także Twoim dzieciom, wnukom i… kolejnym pokoleniom.

Okładziny ścian z paneli 3D

Stare drewno na ścianie to… nowość w naszej ofercie. Całkiem niedawno bowiem wprowadziliśmy na rynek drewniane panele 3D. To ekologiczny produkt wykonany z wysokogatunkowego drewna, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych tego typu okładzin. Największym atutem paneli 3D ze starego drewna jest ich uniwersalny charakter i prosty montaż. Panele 3D ze starego drewna doskonale wypełnią przestrzeń w salonie, przedpokoju, sypialni, czy jadalni. Panele 3D ze starego drewna coraz częściej wykorzystywane są także w hotelach, restauracjach oraz biurach.

Elementy konstrukcyjne ze starego drewna

A gdyby tak w miejscu ościeżnic drzwiowych umieścić stare belki z rozbiórki? Z pewnością nikt nie przeszedłby przez takie drzwi obojętnie! Stare drewniane elementy konstrukcyjne można z powodzeniem użyć zarówno przy portalu kominkowym, jak i schodach, a także przy stopie. W każdym miejscu będą przyciągały wzrok i zachwycały oryginalnością.

Boom na stare drewno

Stare deski z odzysku nigdy wcześniej nie były aż tak modne. Musiały minąć lata, nim ten nietypowy trend zyskał swoich zwolenników w Polsce. Na świecie — stare drewno od dawna cieszy się ogromnym uznaniem i zamawiają je nie tylko właściciele obiektów turystycznych, ale również osoby prywatne. O tym, że warto postawić na drewnianą stylistykę w swoim mieszkaniu, nie trzeba nikogo przekonywać — stoły ze starego drewna, półki, czy podłogi 3D to elementy wyposażenia, które przetrwają próbę czasu i wpasują się w każdy styl wnętrzarski. Stare drewno ma także dobroczynny wpływ na ludzkie zdrowie, o czym dowodzą liczne badania naukowe. No i ten zapach — aromat starego drewna wprowadza niesamowitą atmosferę do wnętrza i przywołuje na myśl chwilę spędzone na łonie natury.